Aktuality

Srdečně zveme na netradičně strávený nedělní podvečer. Ať už poezii máte rádi nebo ne, nechte se příjmeně překvapit. Hudbu na básně známých i méně známých básníků složil Petr Kožený, nástrojově na housle a saxofon jej doprovodí Ondřej Palík a Milana Urbanová. Přednes básní si můžete vyslechnout v podání Jany Kožené, Lenky Kühtreiberové, Ivety...

Na šachový turnaj se registrujte, prosím, do 20.9.2023 a to buď osobně v knihovně, telefonicky na tel. 601 591 309, e-mailem: knihovna. merin@gmail. com, nebo zde přes on-line formulář:

Rockovna

16.08.2023

Nechte se pozvat... Můžete tančit s kapelou Rusty nebo jenom poslouchat, dát si pivo z pivovaru v Černé nebo limonádu, podívat se na dokument o úbytku vody v české krajině a poté rokovat. Nebo rockovat, jak budete chtít. Přijďte, těšíme se na Vás!

V neděli 28.5.2023 nás čeká už druhý ročník Literární kavárny. Kromě hudby a čtení můžete navštívit výtavu obrazů Bohumila Šmída, burzu knih, děti se mohou těšit na kouzelníka Aleše Krejčího, dětské kino a v knihovně je pro ně nachystána šifrovačka s odměnou.

Poezie ve veřejném prostoru? V Měříně ano! Téma se k měsíci květnu nabízí samo, uvidíte-li tedy někde při procházce Měřínem vytištěnou báseň, zastavte se a užijte si Milostný máj

Stoletý víkend uzavřeme s projektem Listování, Lukáš Hejlík a Pavla Dostálová budou listovat knihou Historky z Tinderu. Nezapomeňte, v neděli 16.4.2023 začínáme v 17 hodin, to si nesmíte nechat ujít!

Pro děti je v rámci stoletého víkendu s knihovnou nachystán v sobotu 15.4.2023 Víťa Marčík ml. se svým divadlem Já to jsem a roztočí Kolotoč pohádek. Děti mají vstup volný, dospělí platí až na místě. Krásný zážitek zaručen pro všechny platící i neplatící, přijďte!

Naši furianti

04.04.2023

Od pátku 14.4. do neděle 16.4.2023 budeme s knihovnou slavit 100. narozeniny. V pátek nás čeká klasika od Ladislava Stroupežnického Naši furianti v podání divadelního ochotnického souboru z Nového Veselí.

V neděli 2. dubna nás čeká druhý ročník turnaje ve skládání Rubikovy kostky na čas. Pokud chcete závodit, nezapomeňte se registrovat, např. přes tento on-line formulář:

Knihovna městyse Měřín, Náměstí 106, 594 42 Měřín